ÖZEL GÜRÇAĞ ANAOKULU ®
“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar! M. Kemal ATATÜRK

20-24 Nisan 2020 Etinlikleri

Tüm Duyurular

20 NISAN PAZARTESİ

 

Merhaba değerli veliler, Sevgili çocuklar

Atatürk'ün çocuklara armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm coskumuz ile bu hafta kutlamaya ne dersiniz?

Hep birlikte bildiğimiz Atatürk şarkılarıni seslendirelim ve ardından beyaz kağıda hazırladığımiz bayrağımızı kalem yardımı ile minik minik kopararak kırmızıya kaplayalim.

 

22 NİSAN ÇARŞAMBA

Değerli velilerimiz sevgili çocuklarım,

Yarın ki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için camlarimizi suslemeye ne dersiniz?   Aşağıdaki mandalayı dinlediğimiz mozart şarkılarını açalim ve şarkı eşliğinde  boyayarak renklendirelim. Ardından daire şeklinde keserek camlarimiza asalım. Ve ailelerimiz ile Dünyada ki çocukların resimlerini İnceleyerek farklılıklarımiz hakkında sohbet edelim.

 

24 NİSAN CUMA

 Değerli velilerimiz, Sevgili çocuklar

Bugün haftanın 5.gunu günlerden cuma. Biliyorsunuz ki cuma günü bizim deney günümüz bunu evde de devam ettirelim ne dersiniz?

Deneyimizin adı "Kaynayan Kalemler"

İhtiyacımız olan malzemeler : 4-5 adet kurşun kalem, bardak, su.

Uygulanışı: 1 bardak suyumuzu mikrodalgaya 3 dakika koyalım. Ardından çıkardığımız bardağın içine kalemlerimizi atalım ve sonucu görelim. Kalemleri atar atmaz suyumuz fokurdamaya başlayacaktır.

Ardindan kalemler ile basit toplama işlemleri yapalım.

0312 240 08 05 - 0549 240 08 05 - gurcag@gurcag.k12.tr
ADRES: YAŞAMKENT MAH. 3072. SOKAK NO: 43-45 ÇANKAYA-ANKARA
Updated by Infomedya