ÖZEL GÜRÇAĞ ANAOKULU ®
“Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz; kızlar, çocuklar! M. Kemal ATATÜRK

Tarihçemiz

DÜNDEN BUGÜNE ÖZEL GÜRÇAĞ OKULLARI

Özel GÜRÇAĞ OKULLARI; yıllarını eğitime adamış bir eğitim gönüllüsü olan Sayın Necati GÜRSOY tarafından kurulan, 36 yıllık geçmişe sahip ANKARA’nın köklü özel öğretim kurumlarından birisidir. Özel GÜRSOYLAR EĞİTİM KURUMLARI adıyla, 1986 yılında ANKARA’da eğitim-öğretim etkinliklerine başlayan okullarımız, bugün ANKARA’nın en gözde okullarından biri olan Özel GÜRÇAĞ OKULLARI’nın temelini ve artan bir ivme ile büyüyerek gelişen eğitim kurumlarımızın ilk halkasını oluşturmuştur.

Özel GÜRSOYLAR EĞİTİM KURUMLARI , bir yandan ANKARA’ da İLKOKUL - ORTAOKUL - LİSE - FEN LİSESİ ve DERSHANE ile yelpazesini genişletirken; bir yandan da yurdumuzun cennet köşesi BODRUM-YALIKAVAK’ ta , 42 dönümlük arazi üzerine, deniz kenarında , İLKÖĞRETİM OKULU- LİSE ve ULUSLARARASI YAZ OKULU’ndan oluşan ve o dönemde ülkemizdeki tek örneği oluşturan eğitim-öğretim kampusü biçimindeki tesislerini 1997 yılında bünyesine katmıştır.

2002 yılında, yeni bir yapılanma, eğitime yeni ve modern bir bakış açısıyla okulların ismi “Özel GÜRÇAĞ OKULLARI” olarak değiştirilerek, Çankaya’daki binasında OKUL ÖNCESİ ve İLKÖĞRETİM OKULU hizmete girmiş, hemen ardından 2005 yılında ANADOLU LİSESİ, 2007 yılında FEN LİSESİ açılarak öğretime başlanmıştır.

Eğitim-öğretim yöntemlerindeki disiplinli ve modern bakış açısı, beraberinde velilerin güven ve desteğini getirmiş, kurumların büyümesi ve gelişmesi de soluksuz devam etmiştir.

OCAK 2008’de temeli atılan ve teknolojinin son yenilikleri ile donatılan ÜMİTKÖY YERLEŞKESİ, inanılmayacak bir hızla bitirilerek AĞUSTOS 2008’ de OKUL ÖNCESİ - İLKOKUL - ORTAOKUL - ANADOLU LİSESİ ve FEN LİSESİ’nden oluşan Özel GÜRÇAĞ OKULLARI, modern ve yeni çehresi ile eğitim-öğretim etkinliklerini ÜMİTKÖY’ de sürdürmeye başlamıştır. Okulöncesi eğitimin insan hayatının temelini oluşturması bilinciyle öğretim kurumlarımız bünyesine AĞUSTOS 2013'te, uluslararası standartlara sahip YAŞAMKENT GÜRÇAĞ ANAOKULU da katılmıştır.

Özel GÜRÇAĞ OKULLARI, 36 yıldır çağdaş eğitim ilkelerinden ödün vermeden, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarına aydın, çağdaş, sorumluluk duygusuna sahip, araştırmacı, bilgi ve teknolojiyi özümseyen ve kullanan, ülkesinin geleceğinden sorumlu gençler yetiştirmiştir ve bugünden sonra da yetiştirmeye devam edecektir.

0312 240 08 05 - 0549 240 08 05 - gurcag@gurcag.k12.tr
ADRES: YAŞAMKENT MAH. 3072. SOKAK NO: 43-45 ÇANKAYA-ANKARA
Updated by Infomedya